szkolenia

B-17/1 Nowoczesne techniki basenowe

Szkolenie jest dedykowane głównie dla kadry technicznej, konserwatorów .

 


Cel szkolenia: zapoznanie uczestników z nowoczesnymi technikami uzdatniania wody na obiektach basenowych oraz omówienie skuteczności działania.


Serdecznie zapraszamy na pierwsze szkolenie zorganizowane przez Gdańską Fundację Wody z firmą Descon. Forma szkolenia to jak najwięcej wiadomości praktycznych i warsztatowych. Wychodząc w stronę dużych oczekiwań dotyczących merytorycznych i praktycznych szkoleń dla pracowników zajmujących się obsługą urządzeń basenowych, pragniemy zaprosić Państwa na dwudniowe szkolenie podczas,  którego zostaną omówione najważniejsze działania dotyczące prawidłowej eksploatacji. W drugim dniu szkolenia zajmiemy się problematyką kontroli wewnętrznej według rozporządzenia dotyczącego jakości wody na pływalni.

Zakres tematyczny szkolenia:

I pierwszy dzień: 9:00 – 15:00

 • Prawidłowa eksploatacja urządzeń kontrolno pomiarowych – szkolenie przygotowane przez firmę Descon Nicolai Noack oraz Joachim Schüller
 • Przegląd urządzeń:
 •   – pomiarowych
 •   – XPRO Line
 •   – pompki dozujące
 •   –  elektrolizery
 • Prawidłowe parametry zgodne z normą DIN 19643:2012-11
 • Prawidłowe wartości pH w wodzie i ich rola w całym układzie uzdatniającym wodę
 • Dodatkowe metody dezynfekcji. Skuteczność, wady zalety. Porównanie skuteczności z wielu obiektów – Piotr Demski
 • Pytania i odpowiedzi dotyczące prawidłowej eksploatacji, porady, forum dyskusyjne

 II dzień szkolenia: 9:00 – 13:00

 • kontrola wewnętrzna na obiekcie basenowym – przegląd wymagań i sposoby usuwania przekroczeń mikrobiologicznych na nieckach basenowych i w wodzie użytkowej – Małgorzata Prędota

Uczestnicy w swoim zakresie rezerwują noclegi w hotelu Dal ul. Czarny Dwór 4, 80-363 Gdańsk
telefon 58 556 39 44 recepcja.gdansk@hoteldal.pl


Historia firmy

Descon ® –  partner w sprawach technologii wody. Firma została założona w 2010 roku przez profesjonalistów zajmujących się uzdatnianiem wody z wieloletnim doświadczeniem i z ugruntowaną pozycją na rynku europejskim. Program descon ® obejmuje wszystkie podstawowe produkty do profesjonalnego uzdatniania wody w basenach  publicznych i prywatnych. Zdecydowana większość produktów, takich jak urządzenia do pomiaru i sterowania, pomp dozujących, ozon, promieniowanie UV i specjalistycznej chemii wykazują się specyficznymi właściwościami. Descon to sprawdzone technologie, innowacyjne i zorientowane na praktykę nowe rozwiązania stanowią podstawę techniczną naszego programu urządzeń. Rozwój i produkcja naszych urządzeń odbywa się głównie w Niemczech i UE zgodnie z najwyższymi standardami jakości. Najwyższa możliwa jakość produktu, profesjonalna obsługa i sprzedaż oraz  niezawodność dostaw to filary filozofii firmy.