szkolenia

XXI SEMINARIUM BASENOWE

PŁYWALNIE KRYTE, OŚRODKI SPORTU – KIERUNKI ROZWOJU, NAJLEPSZE PRZYKŁADY EFEKTYWNEGO ZARZĄDZANIA

photo-1476689381644-d8595d7cb8e1

Jak co roku seminarium poświęcone jest skutecznemu funkcjonowaniu obiektów sportowych
z uwzględnieniem pływalni. Priorytetowo zostanie potraktowane omówienie modernizacji dostosowujących jakość wody do parametrów rozporządzenia MZ. Jakie przyniosły one efekty? Co możemy pochwalić, co nie sprawdziło się w praktyce? Jakie są koszty? Tegoroczna edycja to również próba wprowadzenia paneli dyskusyjnych. Swoim doświadczeniem podzielą się praktycy min. ze Strzelc Opolskich, Augustowa, Józefowa oraz Brzegu.

ZAKRES TEMATYCZNY:

Sytuacje kryzysowe – przekroczenia parametrów mikrobiologicznych, problemy  z kurkiem poborowym, najważniejsze zmiany w rozporządzeniu MZ w wodzie do spożycia,
– Małgorzata Prędota – otwarta dyskusja – odpowiedzi na nadesłane pytania.
Legionella pneumophila – nowe metody zwalczania w wodzie użytkowej
– Renata Matuszewska PZH-NIZP.
Od zamysłu do komfortu – modernizacja obiektu basenowego
– Zbigniew Wnukowicz – otwarta dyskusja z uczestnikami.
Wiele ciekawych nowości dotyczących nowych metod uzdatniania wody i filtracji, charakterystyka urządzeń wykorzystywanych do celów pomiarowych – nowych sterowników.
Zmiany w prawie, ustawa o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków.  Zmiany dotyczące nowych obowiązków zarządców budynkami użyteczności publicznej.
W trzecim dniu, moduł ekspercki – otwarta dyskusja, dotycząca ratownictwa, odpowiedzialności za bezpieczeństwo na obiekcie, rodzaje zabezpieczeń zgodnych z przepisami.

W podsumowaniu seminarium spróbujemy przekazać m.in. wypracowane wnioski, formy dobrych praktyk, listy sprawdzonych i polecanych firm. Zachęcamy do przesyłania pytań na nurtujące Państwa tematy, aby podczas wykładów rozwiać jak najwięcej wątpliwości.

RAMY CZASOWE:

Dzień I: 9.30-16.00 Uroczysta kolacja

Dzień II: 9.30-15.30 Wycieczka do Gdańska – Do wyboru 2 warianty wycieczek

Dzień III: 9.30-14.30

Tematy wycieczek


Zbrodnią i karą po Gdańsku. Lokalne zamtuzy i czarne kruki – 40 miejsc
Co powiecie na spacer z dreszczykiem?

Gdańsk jako największe miasto portowe Rzeczypospolitej oferowało przybyszom możliwość spełnienia swoich zachcianek i najskrytszych fantazji. Oferowało szklankę piwa, nocleg czy tez uciechy w zamtuzach, oraz rzezimieszków czyhających na gości w ciemnych uliczkach.

W czasie spaceru poznamy tajniki pracy stróżów prawa, sądów czy tez kata i jego ekipy. Odwiedzimy miejsca zamtuzów i poznamy historię czarnych kruków.

Nad Motławą – 40 miejsc

Wyjątkowy spacer z przewodnikiem nad Motławą. Poznacie najciekawsze historie związane z Gdańskiem, przechodząc jednocześnie po jednym z piękniejszych miejsc w mieście!

Na Motławie już czasów średniowiecza znajdował się port morski i rzeka ta tworzyła rytm funkcjonowania miasta.  W dniu dzisiejszym to jedno z najlepszych miejsc na krótszy lub dłuższy spacer.

Podczas spaceru dowiemy się jak dawniej funkcjonował gdański port i jakie wzniesiono wokół budowle. Zahaczymy także o najciekawsze historie miasta.

 

 

MIEJSCE:

Sala konferencyjna w Hotelu Orle***, ul. Lazurowa 8, 80-680 Gdańsk – Sobieszewo

ZAKWATEROWANIE:

Hotelu Orle***, ul. Lazurowa 8, 80-680 Gdańsk – Sobieszewo

PROGRAM XXI SEMINARIUM