Home » Szkolenie » E-90 SARS-CoV-2 w ściekach – monitoring i analizy

szkolenia

E-90 SARS-CoV-2 w ściekach – monitoring i analizy

Wydarzenia ostatnich miesięcy pokazały, że nieoczekiwana pandemia może sparaliżować cały świat. Reakcja na COVID-19 koncentrowała się na zapobieganiu transmisji między osobami. Eksperci uważają jednak, że wirus może rozprzestrzeniać się również w ściekach. Ponadto, okazało się, że analiza ścieków może dostarczyć ważnych danych na temat jego rozprzestrzeniania się. Grupy badawcze na całym świecie rozpoczęły analizę ścieków pod kątem zawartości nowego koronawirusa, aby oszacować całkowitą liczbę infekcji w społeczności, biorąc pod uwagę, że większość ludzi nie zostanie poddana testom, a mogą przechodzić chorobę bezobjawowo.

Podczas wydarzenia omówione będą szczegóły, w jaki sposób testy mogą wpływać na decyzje dotyczące zdrowia publicznego. Przedstwione będą 2-3 studia przypadków z Europy i Ameryki Północnej. Podkreślone bedą ważne kwestie do rozważenia przy skalowaniu wysiłków badawczych w kontekście rutynowego monitorowania. Zaprezentowany zostanie zestaw IDEXX i dane walidacyjne.

Na czym  polega szacowanie ilości zakażonych osób na podstawie badań ścieków?

Jakie są dostępne metody analityczne?

Jak wygląda sama procedura prowadzenia takiej analizy?

Jakie są dostępne narzędzia do jej wykonania?

Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci  z laboratium IDEXX w Anglii (Brett Brewin ) i Stanach Zjednoczyncyh (Jeff Bates).

Wydarzenie będzie tłumaczone na j. pl.

Webinarium skierowane jest do przedsiębiorstw wod-kan, laboratoriów oraz środowiskowych władz lokalnych.

Wykładowcy:

Jeff Bates jest menedżerem produktu w IDEXX Water. Od wiosny tego roku jego praca koncentruje się na wyzwaniach związanych ze zdrowiem publicznym w odniesieniu od COVID-19, w tym na wykorzystaniu epidemiologii opartej na ściekach jako systemu wczesnego ostrzegania oraz na zrozumieniu rozwoju patogenów w instalacjach sanitarnych budynków,  które z powodu pandemi mają ograniczone wykorzystanie. Jeff ma tytuł licencjata, ukończył studia środowiskowe w Middlebury College i uzyskał tytuł MBA w Darden School of Business na Uniwersytecie w Virgini.

Dr Brett Brewin kierownik techniczny (EMEA), IDEXX Technologies, Ltd. Z mikrobiologią związany od ponad dwóch dekad. Doktorat uzyskał w 1998 roku w John Innes Centre i na Univwersytecie w East Anglia, po czym w tym samym roku dołączył do IDEXX jako naukowiec. Po ukończonym doktoracie, jego początkowe zainteresowanie biologią molekularną wiązania azotu przeszło na choroby przenoszone przez wodę. Ma ponad 20 lat praktycznego doświadczenia w analizie wody na obecność organizmów wskaźnikowych w kale i patogenów przenoszonych przez wodę. Ściśle współpracował z laboratoriami, ekspertami i organami regulacyjnymi na całym świecie, opracowując nowe technologie, szkoląc analityków i ustanawiając najlepsze praktyki w celu optymalizacji często złożonych procedur technicznych i generowania solidnych metodologii.

Harmonogram: 5.10 godz 13:00 – 15:00

Cena:

150 zł netto dla osób z woj. pom, 180 zł netto dla pozostałych uczestników +VAT23%

Zapraszamy!