Home » Szkolenie » E-219 Gospodarka osadowa: problemy i proponowane rozwiązania

szkolenia

E-219 Gospodarka osadowa: problemy i proponowane rozwiązania

 

Serdecznie zapraszamy na webinar poświęcony tematyce osadów ściekowych. Skuteczne oczyszczanie ścieków komunalnych prowadzi do powstawania dużych ilości osadów ściekowych, które w krajach w całości lub częściowo położonych w zlewisku Morza Bałtyckiego przyczyniają się znacznie do jego eutrofizacji i ogólnego pogorszenia stanu ekologicznego. Prawidłowa gospodarka osadami ściekowymi jest istotną kwestią w każdej nowoczesnej komunalnej oczyszczalni ścieków: ważne jest, aby substancje odżywcze nie dostawały się do osadów ściekowych, aby wykorzystać dostępny materiał i energię oraz zutylizować je skutecznie i z zachowaniem zasad zrównoważonego rozwoju. Prawidłowe gospodarowanie osadami ściekowymi  może być nie tylko pożyteczne dla środowiska ,ale może również generować zyski ekonomiczne dla podmiotu je generującego.

Więcej o problemach związanych z osadami ściekowymi oraz o potencjalnych rozwiązaniach odpowie nasz ekspert- praktyk, Pan Wiesław Butajło. Serdecznie zapraszamy do rejestracji on-line.

Szkolenie kierowane jest przede wszystkim do przedstawicieli zarządzających oraz technologów oczyszczalni ścieków i wszystkich innych praktyków powiązanych z branżą wodno – ściekową.

W trakcie spotkania można zadawać pytania za pomocą mikrofonu lub czatu.

Harmonogram 6.03.2023 godz.10.00-12.00

Prowadzący: Wiesław Butajło –  niezależny konsultant ds. gospodarki osadami, wieloletni pracownik oczyszczalni Wschód Gdańsk


Regulamin webinarów, Instrukcja do platform wideokonferencyjnych z których korzysta GFW dostępna TUTAJ
(w Dokumentach do pobrania na dole strony)