Home » Szkolenie » E-376 PN-EN 26461-2:2001 – Wykrywanie i oznaczanie ilościowe przetrwalników beztlenowców redukujących siarczyny (clostridia)

szkolenia

E-376 PN-EN 26461-2:2001 – Wykrywanie i oznaczanie ilościowe przetrwalników beztlenowców redukujących siarczyny (clostridia)

Zapraszamy do zapoznania się ze szkoleniem metodycznym dotyczącym normy mikrobiologicznej: oznaczenie, wykonanie, ewentualne potwierdzenia i kontrola jakości/potwierdzenie ważności wyników.

Jakość wody 
Część 1: Wykrywanie i oznaczanie ilościowe przetrwalników beztlenowców redukujących siarczyny (clostridia)
Część 2: Metoda filtracji membranowej

Opisano metodę mającą zastosowanie do wszystkich rodzajów wód, z wyjątkiem takich, które zawierają dużą ilość cząstek materiałów skłonnych do osadzania się na filtrze membranowym. Metoda składa się z kilku etapów, od selekcji przy zastosowaniu ogrzewania w celu zniszczenia bakterii wegetatywnych do filtracji próbki przez filtr membranowy o odpowiedniej średnicy porów (0,2 mikrom) w celu osadzania przetrwalników na filtrze lub w nim. Filtr umieszcza się w selektywnym podłożu hodowlanym, następnie po inkubacji liczone są czarne kolonie.

  • Szkolenie kierujemy do kierownikach laboratoriów, personelu laboratorium

Harmonogram: 21.12.2023, godz. 10:00 – 11:30

Prowadzący: Tomasz Szprycha absolwent Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego, doktor nauk biologicznych. Od 2004 r. kierownik techniczny w obszarze badań mikrobiologicznych próbek wody i ścieków. Od 2008 r. audytor wewnętrzny systemu zarządzania w Laboratorium wg ISO/IEC 17025.

 


Regulamin webinarów, Instrukcja do platform wideokonferencyjnych z których korzysta GFW dostępna TUTAJ
(w Dokumentach do pobrania na dole strony)