Home » Szkolenie » GL-31 Organizacja laboratorium w zakresie pobierania wody i ścieków – realizacja aktualnych wytycznych i norm

szkolenia

GL-31 Organizacja laboratorium w zakresie pobierania wody i ścieków – realizacja aktualnych wytycznych i norm

W aktualnie obowiązujących przepisach oraz w tych planowanych kładzie się duży nacisk na pobieranie próbek oraz udział laboratorium w badaniach  biegłości.

Podczas szkolenia oprócz zagadnień teoretycznych związanych pobieraniem wody i ścieków będziemy rozmawiać o tym w jaki sposób laboratorium powinno przygotować się aby spełnić aktualne wymagania.

Powiemy jak przygotować próbkobiorców i na co zwrócić szczególną uwagę przed przystąpieniem do badań biegłości.

Przeprowadzimy warsztat z tworzenia raportu z pobierania próbek. Prowadzący podzielą się swoją wieloletnią wiedzą w zakresie pobierania wody a także ścieków zgodnie z normą  PN-ISO 5667-10:2021-11.

Intensywnie wykorzystamy 1,5 dnia szkolenia na dyskusje i wymianę doświadczeń w zakresie pobierania próbek wody oraz ścieków.

 

Program wersja pdf: tutaj

Prowadzący:
Beata Makarucha – 
chemik z ponad 20 letnim doświadczeniem związanym z pracą w laboratorium chemicznym, spożywczym, medycznym i wodno-ściekowym, kierownik laboratorium akredytowanego w firmie o profilu wodno- ściekowy, specjalista z  doświadczeniem w obszarze badania wody i ścieków, w tym  zakresie wykonywania badań fizykochemicznych i mikrobiologicznych wody i ścieków oraz pobierania próbek.

Mirosław Wende – Specjalista ds. analiz z ponad 30 letnim stażem pracy, wykładowca, konsultant zewnętrzny z wieloletnim doświadczeniem w obszarze badania wody i ścieków, w tym  zakresie wykonywania badań wody i ścieków oraz pobierania próbek

Rezerwacja noclegów we własnym zakresie
Noclegi w Hotelu Orle w ramach szkolenia:

pokój 1-os – 280zł ze śniadaniem +8%vat
pokój 2-os – 300zł  ze śniadaniem +8%vat


Regulamin wydarzeń stacjonarnych organizowanych przez Gdańską Fundację Wody