GL-31 Organizacja laboratorium w zakresie pobierania wody i ścieków – realizacja aktualnych wytycznych i norm
W aktualnie obowiązujących przepisach oraz w tych planowanych kładzie się duży nacisk na pobieranie próbek oraz udział laboratorium w badaniach biegłości.
Podczas szkolenia oprócz zagadnień teoretycznych związanych pobieraniem wody i ścieków będziemy rozmawiać o tym w jaki sposób laboratorium powinno przygotować się aby spełnić aktualne wymagania.
Powiemy jak przygotować próbkobiorców i na co zwrócić szczególną uwagę przed przystąpieniem do badań biegłości.
Przeprowadzimy warsztat z tworzenia raportu z pobierania próbek. Prowadzący podzielą się swoją wieloletnią wiedzą w zakresie pobierania wody a także ścieków zgodnie z normą PN-ISO 5667-10:2021-11.
Intensywnie wykorzystamy 1,5 dnia szkolenia na dyskusje i wymianę doświadczeń w zakresie pobierania próbek wody oraz ścieków.
Program wersja pdf: tutaj
Prowadzący:
Beata Makarucha – chemik z ponad 20 letnim doświadczeniem związanym z pracą w laboratorium chemicznym, spożywczym, medycznym i wodno-ściekowym, kierownik laboratorium akredytowanego w firmie o profilu wodno- ściekowy, specjalista z doświadczeniem w obszarze badania wody i ścieków, w tym zakresie wykonywania badań fizykochemicznych i mikrobiologicznych wody i ścieków oraz pobierania próbek.
Mirosław Wende – Specjalista ds. analiz z ponad 30 letnim stażem pracy, wykładowca, konsultant zewnętrzny z wieloletnim doświadczeniem w obszarze badania wody i ścieków, w tym zakresie wykonywania badań wody i ścieków oraz pobierania próbek
Rezerwacja noclegów we własnym zakresie
Noclegi w Hotelu Orle w ramach szkolenia:
pokój 1-os – 280zł ze śniadaniem +8%vat
pokój 2-os – 300zł ze śniadaniem +8%vat
Regulamin wydarzeń stacjonarnych organizowanych przez Gdańską Fundację Wody