szkolenia

S-58 – Przydomowe oczyszczalnie ścieków – aspekty prawne, specyfikacje techniczne, wymagania , systemy nadzoru i kontroli, doświadczenia i technologie

Miejsce szkolenia: Kraków

Na terenach nieskanalizowanych coraz powszechniej stosowane są małe oczyszczalnie ścieków, zwane przydomowymi.  Przydomowe oczyszczalnie ścieków w Polsce jednak to temat nadal wzbudzający wątpliwości i wymagający rozwoju i dyskusji. Budowa przydomowej oczyszczalni ścieków to interesująca alternatywa dla szamba. Za jej budowę zapłacimy wprawdzie więcej, jednak możemy liczyć na zyski płynący z faktu że nie trzeba będzie regularnie umawiać się z firmą wywożącą nieczystości.

Jakie jest podejście gmin i wodociągów  – czy każdy użytkownik powinien samodzielnie odpowiadać za własną oczyszczalnie czy też lepsze są rozwiązania systemowe kiedy projekt wspierany jest przez gminę? Czy nadal można liczyć na dofinansowanie? Jakie są obecne przepisy prawne, budowlane? Jak wygląda kontrola przydomowej oczyszczani ścieków?

Zapraszamy na jednodniowe seminarium gdzie wszystkie te zagadnienia zostaną poruszone i omówione przez ekspertów z zakresu prawa, przepisów budowlanych, praktyków, obecnych użytkowników oczyszczalni oraz dostawców technologii.