Home » Szkolenie » GW-46 Wykorzystanie map zagrożenia i ryzyka powodziowego w pracy samorządu – województwo pomorskie – zmiana terminu!

szkolenia

GW-46 Wykorzystanie map zagrożenia i ryzyka powodziowego w pracy samorządu – województwo pomorskie – zmiana terminu!

Gdańska Fundacja Wody ma przyjemność zaprosić Państwa na szkolenie z wykorzystania map zagrożenia i ryzyka powodziowego!

was-measured-277558_1920

Termin wkrótce!

W przypadku pytań proszę o telefon 605 475 509


W 2015 roku Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej przekazał gminom mapy zagrożenia  i mapy ryzyka powodziowego i od tego momentu samorządy są zobligowane do wykorzystania ich, przynajmniej w planowaniu przestrzennym.

Umiejętność poprawnej interpretacji map oraz wykorzystania wspomnianych dodatkowych informacji w praktyce może znacznie poprawić jakość działań ograniczających skutki powodzi na poziomie gminnym. Dotyczy to zarówno planowania przestrzennego, planów zarządzania kryzysowego, operacyjnych planów ochrony przed powodzią, jak i edukacji powodziowej młodzieży i mieszkańców. Celem proponowanego szkolenia jest zaprezentowanie uczestnikom możliwości wszechstronnego wykorzystania informacji zawartych na mapach zagrożenia i ryzyka powodziowego.


ZAKRES
1. Mapy zagrożenia i ryzyka powodziowego – wiedza ogólna. Jakie rodzaje map są dostępne w Internecie? Jakie rodzaje map otrzymały samorządy na dyskach dostarczonych przez KZGW? Tematyka map i zakres informacji na nich zawarty.
2. Obecne i spodziewane wymagania w zakresie metod ograniczania ryzyka powodziowego w planach opracowywanych w gminie (planowanie przestrzenne, plany zarządzania kryzysowego, operacyjne plany ochrony przed powodzią).
3. Jak wykorzystać dane zawarte na mapach zagrożenia i ryzyka powodziowego w:

  • ograniczeniach zabudowy (planowanie przestrzenne)
  • przygotowaniu do powodzi (plany zarządzania kryzysowego i operacyjne plany ochrony przed powodzią)
  • edukacji powodziowej (szkoły i mieszkańcy)

4. Jak ułatwić sobie dostęp do danych zawartych na dyskach przekazanych przez Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej? – Wykorzystanie geograficznych systemów informacji w wersji uproszczonej oraz profesjonalnej do:

  • autorskiej kompozycji map dla dowolnego obszaru, zakresu treści, symboliki i skali opracowania
  • przestrzenna analiza danych
  • generowania raportów z bazy danych map zagrożenia i ryzyka powodziowego.