Home » Szkolenie » E-33 Zagniwanie ścieków i walka z odorami w sieci kanalizacyjnej. Webinarium.

szkolenia

E-33 Zagniwanie ścieków i walka z odorami w sieci kanalizacyjnej. Webinarium.

Uwaga!  Zniżka dla uczestników z województwa pomorskiego w ramach dotacji do projektu „GFW – jednostką edukacji w ochronie wód i gospodarce wodno – ściekowej”  WFOŚ/D/355/10/2017

Odory to obecnie jeden z najbardziej powszechnych problemów w branży wod-kan. Uciążliwe zapachy, wydobywające się z kanalizacji to olbrzymi kłopot, nie tylko dla mieszkańców, ale także dla użytkowników sieci kanalizacyjnych. Powstawanie odorów to skutek zagniwania ścieków, które zbyt długo przebywają w rurociągach tłocznych, np. podczas transportu ich niewielkiej ilości na duże odległości. Wydzielający się wówczas siarkowodór nie tylko jest źródłem nieprzyjemnego zapachu, szczególnie latem, ale w wyższych stężeniach jest wręcz śmiertelnie niebezpieczny.  Co więc w takiej sytuacji może zrobić użytkownik?

Podczas webinarium przedstawiane zostaną wyniki ponad 3-letniego projektu pozbycia się problemu zagniwania ścieków. Podczas projektu wykonano szereg testów, które odbywały się nie tylko w warunkach laboratoryjnych, ale przede wszystkim, na działającej instalacji tłocznej. O skali projektu świadczy jego kwota – prawie 7 mln zł a także dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Webinarium poprowadzi kierownik badań, który przedstawi aktualne przykłady z różnych instalacji, problemy oraz rozwiązania.

Wykładowca: ekspert i praktyk z wieloletnim doświadczeniem w zwalczaniu zagniwania ścieków i walki z odorami

Harmonogram szkolenia: 19.05.2020 godzina 11:00 – 12.30

Cena: 150 zł netto dla uczestników z woj. pomorskiego, dla pozostałych uczestników 180 zł netto.

ZAPRASZAMY!